NOWY SZLABAN

Przed świętami Bożego Narodzenie przy wjeździe na teren Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośniewicach stanął szlaban. Nowy sprzęt ma zapobiec samowolnemu wjeżdżaniu na teren posesji i wyrzucaniu różnorakich odpadów. W ostatnich latach zjawisko to było nagminne, zaś panujący wówczas bałagan (ku zdziwieniu mieszkańców) nikomu nie przeszkadzał. Następujące w MZGKiM wciąż zmiany, nowe pomysły mają być gwarantem nowocześnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Dzięki temu rozwiązaniu panuje porządek, a na placu jest czysto i przejrzyście.

Szlaban Nice z rodziny Bar do pracy bardzo intensywnej, cechują się dużym stopniem wytrzymałości, a przy tym w ich konstrukcji wykorzystano eleganckie wzornictwo dzięki starannie dobranym materiałom. Nowe wytrzymałe sprężyny wyważające gwarantują nawet milion cykli pracy. Standardowo szlabany wyposażone są w mocny i szybki motoreduktor 24Vps. Charakteryzuje się estetycznym wzornictwem, doskonałymi parametrami i niezawodnością. Zaawansowany technologicznie - siła, tryb pracy, prędkość mogą być regulowane na kilku poziomach. Posiada czujnik temperatury, który dopasowuje siłę siłownika do warunków atmosferycznych, korygując również próg przeciążenia. Przekładnie wykonane z brązu umożliwiają bezpieczne zamykanie i trwałość użytkowania. Jest połączeniem odważnych innowacji z najwyższą technologią. Wersja zainstalowanego szlabanu posiada funkcje odblokowania awaryjnego, pamięci ustawień, wykrywanie przeszkody, płynnej regulacji, fototestu, autodiagnozy, automatycznego zamykania oraz funkcji furtki.

Rozwiązanie wprowadzone zostało po uprzedniej konsultacji z klientami, mieszkańcami i kadrą pracowniczą. Wspólny pomysł sprawdza się i zachęca do działań, które ułatwiają wszystkim życie.

Sprzęt zakupiony został ze środków własnych, a wypracowanych w 2019 roku.