główna zawartość strony

SAMOCHÓD DOSTAWCZY W MZGKiM

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośniewicach dotarł samochód dostawczy. Pojazd został zakupiony przez zakład z własnych wypracowanych środków finansowych. Wyboru marki pojazdu, rocznika, po uprzednim ustaleniu stanu technicznego dokonali osobiście pracownicy zakładu. Będzie wykorzystywany (dział uzdatniania wody i oczyszczalni) przy prowadzeniu wszelkich prac remontowo - konserwacyjnych sieci i urządzeń, prac związanych z usuwaniem awarii na wodociągach, budową sieci wodociągowych i przyłączy wodno-kanalizacyjnych, obsługi urządzeń wysokociśnieniowych na terenie Gminy.

Samochód VOLKSWAGEN 7JO TRANSPORTER 2.0 TDI, 100 KM wyprodukowany został w 2012 roku, pojazd przeznaczony do przewozu towarów i materiałów do 3,5 tony, przebieg 229 055 km, 6-osobowa paka brygadowa, 210 cm długości, hak holowniczy.

Pojazd ucieszył pracowników Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z tzw. „Brygady Remontowej”. Będące jeszcze na stanie bardzo stare dwa samochody marki Lublin wiecznie się psują i za chwilę nie będą w ogóle nadawać się do użytku. Za chwilę obu egzemplarzy będzie trzeba się pozbyć żeby nie generowały dodatkowych i niepotrzebnych kosztów. Jeden zostanie pewnie zezłomowany, drugi z tego samego rocznika pozostanie jeszcze przez chwilę by dokończyć swojego żywota przy pracach wiosenno – letnich w dziale zieleni i porządkowania miasta. Mobilna „Brygada” MZGKiM wykonuje wiele prac. Nowy samochód wpłynie na pewno na efektywność powierzanych zadań.