główna zawartość strony

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY KROŚNIEWICE!

Ostatnie miesiące działalności Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośniewicach przyniosły wiele dziwnych zdarzeń. Wszystko za sprawą zawirowań wokół dotacji dla zakładu. Najpierw w styczniu podczas sesji budżetowej MZGKiM otrzymał dotację celową na tzw. mieszkaniówkę i deszczówkę. Niestety następne dwie sesje przyniosły spore zamieszanie wokół pieniędzy dla MZGKiM. We wcześniejszych latach wszystko odbywało się z automatu, nikt nie pytał?

– po co?

- dlaczego?

- nikt nie oponował czy specjalnie pytał o zasady działalności zakładu i wydatków?!

Smaczku całej sytuacji dodaje fakt wcześniejszej komisji. Niestety obrady komisji nie są emitowane dlatego mieszkańcy nie znają do końca prawdy. Ku zdziwieniu wszystkich znana wszystkim grupa radnych po raz kolejny chciała zablokować dotację poprzez wyrzucenie punktu z procedowania podczas obrad. Na szczęście obsługa prawna urzędu dopatrzyła się braku większości głosujących. Dlatego punkt dotyczący sprawy zakładu wszedł pod obrady sesji. Po raz kolejny zakład poddany został krytyce mimo dobrej, uczciwej i sumiennej pracy na rzecz wszystkich mieszkańców. A co najśmieszniejsze glosowanie zakończyło pozytywnie dla zakładu. Nie było jednogłośne lecz 12 radnych było za przekazaniem środków.

Komu i czemu służy takie działanie?

Na to pytanie niech odpowiedzą sami zainteresowani bowiem czy mało logicznym nie jest będąc w służbie społeczeństwu, działać jednocześnie przeciwko niemu?

W tym miejscu należy wyjaśnić, że przez takowe przedłużanie, blokowanie, państwowe fundusze wszystkich mieszkańców nie popłynęły we właściwym czasie. Stąd pewne opóźnienia w działaniach polegających na pomocy mieszkańcom będącym pod kuratelą zakładu.

Za niedogodności przepraszamy wszystkich mieszkańców, obiecując jednocześnie, że będziemy każdego dnia pracować najlepiej jak potrafimy dla dobra wszystkich mieszkańców GMINY KROŚNIEWICE.